PREŠERNOV DAN v enoti LOKA

V sredo, 7. 2. 2024, smo v vrtcu Loka s kulturnim programom obeležili slovenski kulturni praznik- Prešernov dan.
Seznanili smo se z življenjem našega največjega pesnika Franceta Prešerna, ki je tudi avtor slovenske himne »Zdravljica«. Skupini Muce in Konjički so jo zapeli ob spremljavi vzgojiteljice Tine Pavšič na harmoniki.
Nekaj skupin se je predstavilo z različnimi deli slovenskih avtorjev v obliki pete pesmi, deklamacije, ostali pa smo jih nagradili z bogatim aplavzom.
Ker pa je leto 2024 s strani občine Črnomelj razglašeno tudi za leto domovine, so naš prireditveni prostor krasili tudi simboli slovenskega naroda, ki jih je likovno poustvarila vzgojiteljica Katarina Pezdirc, portrete Franceta Prešerna pa so z ogljem ustvarjali otroci najstarejših skupin (Muce in Konjički).
Na koncu pa smo uživali v Prešernovih rimah, ki jih je zaobjel v pesnitvi »Povodni mož«.
Seznanitev s kulturo, bogastvo naših prednikov in sodobnih ustvarjalcev se nenehno povezuje in nas bogati.
Cenimo jo in uživajmo v njej.

Strokovni delavci vrtca Loka

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost