Piščančki v novembru – Mali šef v kuhinji

V mesecu novembru smo veliko pozornosti namenili hrani, katero smo pri vsakem obroku poimenovali ter jo tako bolje spoznavali. Preko zgodbe Zelo lačna gosenica smo ugotavljali, katera hrana je bolj zdrava za naše trebuščke ter spoznavali in utrjevali barve sadja in zelenjave. Sprehodili smo se tudi do bližnjega čebelnjaka ter iskali čebelice, a te so le navihano počivale. V vrtcu pa smo se posladkali s tradicionalnem slovenskem zajtrkom. Veliko časa smo namenili skupni igri vlog v kotičku kuhinja, kjer smo pripravljali same dobrote, preko igre pa smo otroke spodbujali k uporabi vljudnostnih izrazov. Preko zgodbe Jakec peče smo spoznavali kuhinjske pripomočke in sam postopek peke kolača ter tudi pomivanja uporabljene posode.

 Starše in otroke smo spodbudili, da se doma skupaj spremenijo v male šefe ter pripravijo eno jed, katero imajo njihovi otroci najraje in se med pripravo fotografirajo. Sestavili smo luštno knjigo receptov. Zahvaljujemo se Vsem za trud in sodelovanje. Naj bo takih skupnih trenutkov čim več tudi v čarobnem decembru.

Piščančki z Andrejo in Tinko

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost