KRIŽEM KAPICA iz RK OZ Črnomelj

V sklopu TVU 2024 smo letos spoznali Križem kapico iz RKS Črnomelj. Sekretarka RK OZ Črnomelj ga. Sandra Kure je s pomočjo zgodbice o Križem kapici, zajčku in volku predstavila dejavnosti Rdečega križa in pomen medsebojne pomoči. V ta namen so otroci iz skupine Delfinčki izdelali maskoto Križem kapice in jo v ponedeljek veselo prinesli na sedež RK OZ Črnomelj. Križem kapica pa sedaj ne počiva, ampak je takoj začela opravljati svoje poslanstvo. Križem kapica je obiskala otroke v skupini Konjički. Otroci so zelo sodelovali in se zavedajo, da morajo drug drugemu pomagati in da pomoč osreči tako tistega, ki jo dobi, kot tudi tistega, ki jo daje. Tako kot je Križem kapica pomagala bolnemu zajčku, so tudi otroci povijali tačke svojim plišastim igračkam. Križem kapica je otrokom podarila družabni igri Spomin in Domine z motivi Rdečega križa.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost