Glasbena urica v vrtcu

Tudi ta četrtek, 16.12.2021, je vzgojiteljica Vesna Banovec za otroke, ki obiskujejo vrtec Čardak, pripravila glasbeno urico. Prisluhnili smo skladbi Jutro, skladatelja Edvarda Griega, v izvedbi berlinskega filharmoničnega orkestra. Pozorni smo bili na inštrumente, ki smo jih slišali. Pri tem nam je bila v pomoč zatemnitev telovadnice, vzdušje, ki ga je vzgojiteljica pričarala le z dvema svetlobnima elementoma v velikem prostoru in položaj lastnega telesa. Tako smo se osredotočili le na poslušanje in nato še s pomočjo aplikacij spoznali, poimenovali nekatera glasbila. Sledilo je ponovno poslušanje, kjer smo zopet v ležečem položaju z dvigom ali spustom rok nakazali, ali je izvajanje tiho ali glasno. Urica nam je bila zelo všeč in ugotovili smo, da bomo morali še večkrat nameniti poudarek poslušanju in izostriti svoja čutila.
Hvala vzgojiteljici Vesni za lepo pripravljeno dejavnost, ki je popestrila četrtkovo megleno dopoldne.
Skladbi lahko prisluhnete tudi vi in skupaj z otrokom podoživeti to lepo izkušnjo.
https://youtube.com/watch?v=-rh8gMvzPw0&feature=share

Vzgojni tim enote Čardak

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost