DRUŽENJE OTROK ZAPOSLENIH V VRTCU ČRNOMELJ

Ravnateljica je v začetku meseca januarja organizirala popoldansko druženje otrok zaposlenih v Vrtcu Črnomelj. Po odigrani igrici Zdravilo za medveda smo se sproščeno družili ob okusnem čaju in piškotih. Otroci so za darilo dobili majhno pozornost. Hvala vsem, ki ste pomagali, da smo našim otrokom pričarali »zimsko« vzdušje.

»Ljudje smo socialna bitja, ki za to, da (pre)živimo, enako kot hrano in vodo potrebujemo drug drugega. Druženje z drugimi ljudmi je naša temeljna potreba. Otroci, ki živijo izolirano od vrstnikov, kmalu razvijejo duševne težave, ki se pogosto prej kot na njihovi psihi odrazijo na njihovem telesu. Njihov imunski sistem začne delovati slabše, pride do kroničnega stresa, ki vodi v večje zbolevanje. Dokazi, ki so jih sredi septembra lani objavili v visoko vplivni strokovni reviji Journal of Personality and Social Psychology potrjujejo, da enako velja tudi za odrasle: za svoje zdravje in dobro počutje potrebujejo tudi druženje s prijatelji.«

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost