Teden otroka v enoti Loka

V prvem tednu oktobra obeležujemo Teden otroka. To je projekt, ki ga že od leta 1954 izvaja Zveza prijateljev mladine Slovenija. Letošnja tema je bila “Otrok, nepopisan list”.

V tem tednu smo strokovne delavke za otroke pripravile najrazličnejše aktivnosti. Nekateri otroci so se odpravili v gozd, kjer so nabirali naravni material in se z njim igrali, potelovadili, iskali zaklad, spet drugi, so si ga pričarali v igralnici s senzoričnimi ploščicami. Otroci so si ogledali tudi lutkovne (Razbita buča, Mavrična ribica) in dramske predstave (Pod medvedovim dežnikom, Repa velikanka) in kamišibaje (Ježkov dom, Grdi Raček). Imeli so glasbeno dopoldne ter ustvarjali na temo jeseni. Ponekod so si za en dan izmenjali igralnice in izvedli kostanjev piknik.