Nagrajeni izdelek na natečaju Ustvarjamo za ZOO planet 2024

Lanska skupina Konjički (šol. leto 2023/24), pod mentorstvom vzgojiteljice Suzane Vidic in Tine Pavšič, so se prijavili na likovni natečaj Ustvarjamo za ZOO planet 2024, katerega tema je bila Ogrožene živali azijskih gozdov. S četrtim likovnim natečajem Ustvarjamo za ZOO planet, so želeli spodbuditi mlade, da skozi likovno ustvarjalno delo spoznajo raznolike gozdove Azije in njihove zanimive živali. Tako otroke spodbudimo, da razmišljajo o odgovornem vsakodnevnem ravnanju ter o skrbi in ohranjanju zdravega ter čistega okolja. Ob tem razvijajo čut za naravo in gozdove ter ljubezen do živih bitij.

Nagrajeni izdelek je narisal Jurij Jakofčič. Za nagrado so dobili komplet likovnih izdelkov blagovne znamke Ajda. Mentorica in Jurij sta si prislužila tudi vstopnico za ogled ZOO Ljubljana.

Čestitke mlademu likovniku in mentoricam.