Srnice vrtnarimo

Pri Srnicah smo se pogovarjali o pomenu zdrave prehrane. Ugotavljali smo, da sta za naše zdravje najboljša doma pridelana sadje in zelenjava. Ker imajo zelo radi jagode in od solat zeleno solato, sva z vzgojiteljici zavihali rokave. Prekopali sva gredo, prinesli rahlo zemljo iz krtin, hlevski gnoj ter domače sadike celoletnih jagod in solate berivke. Otroci so ves čas budno opazovali, kako poteka priprava grede. Skupaj smo posadili sadike. Zdaj počakamo samo še nekaj sonca, skrbimo za redno zalivanje sadik in odstranjevanje plevela. Verjamemo, da nam bo s pomočjo delovnih otroških rok uspelo. Vsi pa se že zdaj veselimo dneva, ko se bomo lahko posladkali s svojimi jagodami in osvežili s hrustljavo solato.
Srnice s Tino in Mojco