Rolanje v vrtcu

V letošnjem letu smo izvedli rolanje v vrtcu (obogatitvena dejavnost). Rolanje je bilo namenjeno otrokom v skupinah 5-6 let. Otrok si ob rolanju razvija ravnotežje in koordinacijo gibanja, spoznava osnovo varnostnih ukrepov, ki so potrebni pri izvajanju gibalne dejavnosti, skrbi za lastno varnost in varnost drugih ter si razvija moč, natančnost, gibljivost in vztrajnosti. Otroci so preko različnih iger in vsebin pridobili osnove rolanja.  S pomočjo vzgojiteljic in diplomirane kineziologinje Daše Brajkovič Orlič (Center za krepitev zdravja Črnomelj) so se naučili, kako natakniti ščitnike in čelado, pravilne tehnike rolanja in padanja in kako pazimo na svojo varnost in varnost drugih. Otroci so zelo uživali. Na košarkaškem igrišču na Čardaku je rolalo 20 otrok (skupina Medvedki in Delfinčki). Vsi otroci, ki so se udeležili večdnevnega rolanja, so prejeli diplomo.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost