Prvi jesenski dnevi pri Metuljčkih

Metuljčke obiskujejo otroci v starosti od 1,5. leta naprej. Kar nekaj otrok je v vrtec vstopilo prvič, zato smo prvi mesec posvetili navajanju na vrtec, nove prijatelje, vzgojiteljice, igralnico, teraso, igrišče. Zdaj se v vrtcu počutimo že prijetno in domače, zato smo z velikim navdušenjem začeli opazovati jesensko obarvano naravo in z dejavnostmi sodelovali pri Tednu otroka. Vsak dan smo uživali v svežem zraku na terasi, se žogali, spuščali po toboganu, plesali, peli, lovili listke, se skrivali in družili s skupino Miške. Radi se gibamo na prostem. V knjigah smo iskali živali, jih oponašali, iz kock smo jim naredili hiške, da jih ne bo zeblo. Stiskali smo tudi naše mehke igračke in dojenčke ter jih toplo oblekli. Prisluhnili smo igranju na blokflavto in ob tem spoznali pesem Živali jeseni. Všeč nam je bil ježek, zato smo prisluhnili še deklamaciji Ježek in listki. Odločili smo se, da bomo ježka pred mrazom oblekli v odejico iz listja. Na igrišču smo opazovali odpadanje listja in ga nabrali. Pri tem smo zelo uživali, se zabavali in sproščali. Z navdušenjem smo tekli po velikem igrišču. V igralnici smo spoznali jesenske barve in z voščenkami pobarvali ježke. Nato smo jih oblekli v pisane listke. Pri igri in likovnem ustvarjanju z naravnim materialom smo zelo radi sodelovali. Komaj čakamo na nove dogodivščine v vrtcu.

Metuljčki s Tino in Polono

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost