Polžki telovadimo

V sklopu akcije Simbioza giba smo tudi najmlajši otroci Polžki iz enote Loka skupaj s starši uživali v gibalnem popoldnevu.

Najprej smo vsi skupaj razgibali naše telo ob glasbeni pesmi Razgibaj se od glave do peta. Dobro ogreti in razgibani smo odšli v telovadnico, kjer nas je čakal gibalni poligon. Otroci so ob pomoči staršev preizkušali svoje gibalne sposobnosti in spoznavali telovadne pripomočke (blazine, klop, leseni tunel, ribstol, žoge…). Otroci so bili zelo aktivni in iskali lastne poti pri reševanju gibalnih problemov.

Ob zaključku gibalnega popoldneva smo se odžejali in umirili ob sproščajoči glasbi. Ob poslušanju glasbe so starši svoje malčke masirali z žogicami.

Ob prijetnem druženju smo otrokom omogočili, da spoznajo in razvijajo svoje gibalne sposobnosti in doživljajo ugodje v gibanju.

Vesna in Katarina