MESEC KULTURE PRI CICIBANIH V GRIBLJAH

V mesecu februarju so nekatere pravljice in pesmice pri Cicibanih “oživele”. Spoznali smo različne vrste lutk, vsak otrok si je izdelal plosko lutko na paličici, s katero so zaigrali na malem odru. Pogovajali smo se o značilnostih gledališča, kdo tam nastopa ter najpomembneja – o bontonu, kako se med predstavo obnašamo. Spoznali smo tudi senčno gledališče ter s ploskimi lutkami zaigrali. Med nastopanjem so otroci izvrstno uporabljali svojo domišljijo.     V četrtek, 20. 2. 2020, smo se z avtobusom odpeljali v Črnomelj, v vrtec na Čardaku, kjer smo si ogledali predstavo Barvitost mehurčkov (sklop pesmi Otona Župančiča), se družili z otroki iz skupine Delfinčki ter se igrali na zanimivih igralih. V petek, 21. 2. 2020, pa nas je obiskala knjižničarka Breda Kočevar in nam predstavila Kamišibaj gledališče. Pripovedovala nam je pesem Fant s sončnico in dve zgodbi Muca Rozalinda ter Miška in veter. Najlepša hvala knjižničarki Bredi za čudovite zgodbe ter za popestritev dopoldneva v Gribljah.                                                            Pogovarjali smo se tudi o pustu, maškarah, si ogledali pustne kostume, s pustnimi pesmi pa smo odplesali v zimske počitnice. Uživajte vsi skupaj…

Cicibani in Andreja

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost