Glasbena urica s prečno flavto

Dijakinja 4 letnika SVŠ Novo mesto Pia Klemenčič nam je v petek, 28.2.2020 pripravila glasbeno urico s prečno flavto.

Telovadnico je spremenila v glasbeni prostor, kamor smo bili povabljeni vsi otroci – od najmlajših do najstarejših.
Predstavila nam je prečno flavto (sestavni deli in kako se nanjo igra). Povedala nam je, da bomo skupaj s flavto odpotovali v čarobni svet risank.
Otroci so doživljali in spoznavali glasbo ob igranju na prečno flavto in gledanju animacij iz risank Shrek (skladba Fairytale), Lepotica in zver (skladba Beautyand the Beast), Ledeno kraljestvo (skladba Let it go) in Levji kralj (skladba Can you Feel the Love Tonight).
Ugibali so otroške pesmi ob igranju melodije le teh na prečno flavto, peli znane pesmi in gibalno uprizarjali na peto pesem Ko si srečen.
Res smo bili srečni in zelo smo uživali.
Pia, hvala za prijetno glasbeno urico s prečno flavto.
Vzgojni tim in otroci iz vrtca Čardak