FOLKLORNI SKUPINI VRTCA OTONA ŽUPANČIČA ČRNOMELJ v šol. letu 2023/2024

S folklornimi vajami smo začeli v mesecu februarju 2024. Vaje so potekale ob četrtkih od 15.30 do 16.30 ure, v telovadnici na Čardaku. V skupino je bilo vključenih 26 otrok. V skupino smo sprejeli vse otroke v starostnih skupinah 5- 6 let, ki so si želeli hoditi na vaje. 21 otrok je redno obiskovalo folklorne vaje, kjer smo spoznavali oblačila otrok in odraslih nekoč, igre nekoč, instrumente, hrano in se učili ljudske pesmi in plese. Izvajali smo tudi vaje za ritem in plesnost. Še posebej smo bili veseli, da smo na vseh vajah imeli živo glasbeno spremljavo. Otroci so bili radovedni in so se radi naučili, kaj novega, hkrati pa smo ponavljali tudi že znano. Predvsem so bili otroci veseli in željni nastopov. Imeli smo 13 vaj in 2 nastopa. Nastopali smo na prireditvi Kako je Črnomelj dobil ime s plesom Mlinček in pesmijo Bodimo veseli ter na Jurjevanju, Pastirče mlado, s spletom Od pšenice do potice. Posnetke slednjega nastopa si lahko ogledate na Facebook strani Jurjevanje, Pastirče mlado, del nastopa pa tudi v dokumentarni oddaji na RTV SLO z naslovom Došel, je došel Zeleni Jure: 60 let festivala Jurjevanje v Beli krajini.


Folklorno skupino smo vodile Petra Pezdirc Stopar, Klavdija Cvitkovič, Elvira Gorše, Katarina Pezdirc in Tina Pavšič, ki sta skrbeli za glasbeno spremljavo na vajah.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost