ČEBELICE IZ ČARDAKA V KNJIŽNICI

Danes smo se odpravili v knjižnico Črnomelj. Tam nas je pričakala knjižničarka, prijazna gospa Breda. Najprej smo si ogledali razstavo starih majhnih igrač, nato pa nam je knjižničarka odpeljala na oddelek, ki je namenjen otroškim obiskovalcem. Predstavila nam je, kako je zgrajena knjiga, kako z njimi ravnamo in nam pokazala, kako ob obisku knjižnice ravnamo s “kazalko”. Nato smo si skupaj ogledali zgovoren plakat, ki prikazuje, kaj v knjižnici lahko počnemo in kaj ne.  Sledil je obisk pravljićne sobe. Tam smo se zopet srečali s pesnikom Otonom Župančičem, ki ga naši otroci že poznajo. Gospa breda nam s z gledališčem Kamišibaj predstavila zbirko njegovih pesmi. Naši otroci so nekaj svojega znanja pokazali z deklamiranjem Župančičeve Lenke. Nastopil je še deček iz naše skupine, Timon, ki je suvereno deklamiral Župančičevo pesem. Knjižničarka Breda pa nam je za zaključek v posebni skrivnostni vreči pripravila sladko presenečenje, katerega smo se zelo razveselili. V knjižnici nam je bilo zelo prijetno in se bomo v njo z veseljem še vračali.

Knjižničarki Bredi se zahvaljujemo za prijeten sprejem.

Čebelice s Tino in Mojco

 

dav

dav

dav

dav

sdr

dav

dig

dav

dav

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost