BARVITOST MEHURČKOV

V četrtek, 20.2.2020,smo strokovne delavke izvedle predstavo “Barvitost mehurčkov”. Otrokom iz vrtca Čardak so se pridružili otroci iz Gribelj, ki obiskujejo Cicibanove urice.

Z Župančičevimi pesnitvami so otroci lahko začutili barvitost mehurčkov, v katere je naš slovenski pesnik- Belokranjec- mojstrsko vpletel povezanost z Belo krajino, igrive prizore iz narave, belokranjske ljudske običaje, otroške igre in igrače ter poučne zgodbe.
Otroci so se najprej seznanili z življenjem in delom Otona Župančiča, nato pa uživali v izvedbi otroških pesmi iz zbirke “Mehurčki” (Otroci spuščajo mehurčke, Ciciban in čebela, Kiparji, Žabe, Stari medo, Ples kralja Matjaža, Zvonovi, Vrabci in strašilo, Ciciban je zaspan).V recitacijah so bili zajeti elementi dramske igre, lutke, lastni in mali ritmični instrumenti ter plesni vložki. Predstavo pa je popestril tudi glasbeni program belokranjskih ljudskih pesmi. Otroci so prisluhnili zvokom tamburice, orglicam in petju.
Za sceno je poskrbela Mojca Adlešič, nošo pa smo si sposodili pri KUD Otona Župančiča Vinica. Hvala.
Otroci, bodite pravi Cicibani, včasih nagajivi, veseli, žalostni, zvedavi.
In uživajte v Župančičevih pesmicah, ugankah še naprej.
Vesna B., Vesna Ž., Metka K. G., Tina M., Simona Š. M., Darja M.